Przenoszenie wirusa ludzkiego opryszczki 8 Infekcja dawców przeszczepów nerki do biorców ad 5

Po drugie, miano przeciwciał IgM przeciwko HHV-8 zwiększyło się w ciągu pierwszych kilku miesięcy po transplantacji u 8 z 10 pacjentów, dla których kolejne próbki surowicy były dostępne do badania. Po trzecie, możliwość, że HHV-8 był przenoszony przez produkty krwiopochodne, można wykluczyć u czterech z ośmiu pacjentów z wczesnym wzrostem miana przeciwciał IgM (dwóch z nich otrzymało allograft od potwierdzonych serododatnich dawców), ponieważ ci pacjenci nie otrzymywali krwi produkty podczas zabiegu chirurgicznego lub w ciągu pierwszego roku po transplantacji. Zakładając, że HHV-8 jest przekazywany przez narządy dawcy i że seroprewalencja HHV-8 w populacji ogólnej wynosi od 0 do 8 procent, po przeszczepie można oczekiwać podwojenia seroprzedażności. Obserwowany wzrost seroprewalencji z 6,4 do 17,7 procent w pierwszym roku po przeszczepie jest tylko nieznacznie wyższy niż przewidywano, co sugeruje, że kilku pacjentów zostało zainfekowanych innymi drogami (np. Produkty krwiopochodne lub kontakt seksualny). Parravicini i wsp.24 poinformowali, że 10 z 11 włoskich biorców przeszczepów nerkowych, u których rozwinęło się mięsak Kaposiego, było seropozytywnych wobec HHV-8 przed przeszczepem i doszli do wniosku, że mięsak Kaposiego wśród biorców przeszczepów jest przede wszystkim wynikiem reaktywacji wirusa podczas immunosupresji. Ponieważ kilku z ich pacjentów urodziło się prawdopodobnie w południowych Włoszech, ich wnioski mogą być prawdziwe w odniesieniu do pacjentów z obszarów, gdzie HHV-8 jest endemiczny. Nasze dane sugerują, że w regionach, w których wirus nie jest endemiczny, mięsak Kaposiego związany z przeszczepem często jest przenoszony od dawcy.
W naszym badaniu zarówno pacjenci, u których rozwinął się mięsak Kaposiego, mieli ciężką immunosupresję w wyniku leczenia monoklonalnymi przeciwciałami przeciwko limfocytom T w odpowiedzi na odrzucenie przeszczepu oporne na kortykosteroidy. To odkrycie jest zgodne z wynikami w literaturze, które sugerują, że ryzyko mięsaka Kaposiego u biorców przeszczepów zależy od nasilenia immunosupresji.
Podsumowując, nasze dane pokazują, że HHV-8 jest przenoszony przez narządy dawców. Pacjenci, którzy stają się seropozytywni pod względem HHV-8 po transplantacji, są narażeni na ryzyko mięsaka Kaposiego, zwłaszcza jeśli są poważnie poddani immunosupresji. Tacy pacjenci wymagają zatem ścisłej obserwacji klinicznej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez granty (3139-046014.95 i 31-51397.97) od Szwajcarskiej Narodowej Fundacji Nauki.
Jesteśmy wdzięczni Guyowi R. Simpsonowi za dostarczenie plazmidu pQ-42-orf 65 w bakteriach M14, E. Cesarman za dostarczenie linii komórkowej BC-3, personelowi laboratorium serologicznego naszego instytutu do pomocy technicznej, oraz Megan Reller za pomoc przy rewizji manuskryptu.
Author Affiliations
Z Instytutu Mikrobiologii Medycznej, Uniwersytetu w Bazylei, Bazylei (NR, MW, AW, PE); Oddział Nefrologii, Wydział Medycyny Wewnętrznej, Szpital Uniwersytecki w Bazylei, Bazylea (MT, GT); i Departament Patologii, Szpital Uniwersytecki w Zurychu, Zurych (GC) – wszystko w Szwajcarii.
Prośba o ponowne przesłanie do Dr. Erb w Instytucie Mikrobiologii Medycznej, Uniwersytet w Bazylei, Petersplatz 10, CH-4003 Bazylea, Szwajcaria.
[więcej w: nutrend, citalopram, dabrafenib ]
[więcej w: reumatoidalne zapalenie stawów leczenie, katalog oriflame 2015, rezonans magnetyczny kraków cena ]