Uszkodzenia: legalne walki jednej rodziny w świecie medycyny ad

Kiedy Tony miał 15 miesięcy, ważył mniej niż 12 funtów, obwód jego głowy był poniżej 5 centyla dla jego wieku i cierpiał na czary wstrzymujące oddech . Został odesłany do domu z instrukcjami dieta kaloryczna; Donna i Anthony nigdy nie dostali diagnozy ze szpitala. Dopiero później szpital poinformował Donnę, że Tony miał porażenie mózgowe, encefalopatię i zaburzenia pourazowe. Na tym wczesnym etapie Tony miał pewne minimalne reakcje, które zostały podjęte przez rodziców jako oznaki postępu, ale nie rozumieli powagi jego stanu, dopóki nie zakończyli swojego połączenia ze szpitalem w Norwalk i nie skonsultowali się z prywatnym pediatrą. Niepełnosprawność dziecka była przytłaczająca. Był ślepy, niedowładny i upośledzony umysłowo. Nie był w stanie jeść, mówić ani kontrolować swoich funkcji cielesnych, a miał inteligencję bardzo małego dziecka. Musiał być karmiony przez zawór w żołądku i było jasne, że nie ma możliwości rozpoznania obecności swoich rodziców lub innych osób w pobliżu. Istnieją dowody na to, że był on zdolny do pewnych fizycznych satysfakcji, gdy był wolny od napadów i bólu oraz gdy jego fizyczne potrzeby zostały spełnione przez ojca i matkę.
Anthony i Donna mieli kolejne dziecko po urodzeniu Tony ego. Anthony pracował 80 godzin tygodniowo, a Donna starała się wykonywać kilka zadań, jednocześnie przywiązując się do Tony ego i jego nieustającej bezradności i potrzeb. Ogromna presja, zarówno emocjonalna, jak i ekonomiczna, zebrała żniwo i niemal zniszczyła małżeństwo. Sabias zostali skierowani do prominentnej med-mal firmy prawniczej Koskoffa, Koskoffa i Biedera przez tego samego znajomego, który najpierw zawiadomił ich o poważnych problemach Tony ego.
Książka szczegółowo opisuje kroki prawne podjęte w ciągu następnych ośmiu lat, unikając suchego rachunku technicznych błędów w sztuce lekarskiej, ale wyjaśniając powody i strukturę tego procesu. Chociaż pozew zakończył się ugodą po mediacji, sukces mediacji i ostateczne wyniki procesu zależały od szczegółowych przygotowań do procesu i sumiennych zeznań przed sądem niektórych czołowych specjalistów w zarządzaniu ryzykownymi ciążami. Wiedza, którą trzeba było przygotować, aby wyjaśnić i zrelacjonować ciążę i poród Donny Sabii, robi wrażenie. Ogromny wysiłek prawników, by przeprowadzić udane działanie w trudnym przypadku nadużyć medycznych, lub z powodzeniem obronić takie działanie, pokazuje, że zarówno lekarze, jak i prawnicy żyją uczciwie.
Ogólnie rzecz biorąc, powód powództwa o popełnienie błędu lekarskiego opiera się na zaniedbaniu ze strony lekarza lub szpitala i powołuje się na serię niepowodzeń w spełnianiu standardów praktyki i niepowodzeń w podejmowaniu niezbędnych kroków w opiece nad pacjentem, jak w tym przypadku ciąża wysokiego ryzyka. Począwszy od wczesnej ciąży Donny, w ciężarach bliźniaków występowała dysonans, który powinien być traktowany jako ostrzeżenie o istotnych problemach, ale nie przeprowadzono badań klinicznych. Pod koniec semestru, około tygodnia przed porodem, Donna została zauważona przez położną, która słyszała dwa bicie serca płodu i nie podejrzewała ani nie zgłaszała niczego złego
[hasła pokrewne: bupropion, hurtownia portfeli, citalopram ]
[więcej w: pszeniczny brzuch, punkty rubinowe, rak kolczystokomórkowy ]