Gdzie są dowody Debaty w nowoczesnej medycynie

To niezwykła książka. Oxford University Press miał dobrą ocenę, aby przedrukować 45 komentarzy William Silverman napisał dla kwartalnika Epidemiologia dziecięca i okołoporodowa w ciągu 10 lat od jej powstania w 1987 roku. Trzydzieści dziewięć zostało zaktualizowanych przez krótkie dodatki; cztery obejmują krytyczne odpowiedzi od czytelników. Jako bonus, książka zawiera skróconą wersję autorskiego wykładu Windermere z 1994 r. Do British Pediatric Association. Kolekcja jest radością czytania. Wywołuje przyjemność podobną do tej, z jaką pierwszy raz spotyka Eseje Montaigne a i dzieli się refleksjami mądrego, erudycyjnego i ludzkiego człowieka, którego życiem jest zaangażowanie w idee, wydarzenia i wartości. Bill Silverman, profesor emerytury pediatrycznej na Uniwersytecie Columbia, wnosi do współczesnych zagadnień medycznych logikę nauki, troskę o dobro niemowląt i energiczną obronę praw swoich rodziców. Jego eseje powinny być smakowane, zanurzane i powracane (zamiast czytać kolejno od deski do deski), rozważane, dyskutowane i ponownie czytane.
Silverman prosi nas, abyśmy zastanowili się, czy zaabsorbowanie instytucjonalnych komisji rewizyjnych świadomą zgodą ma sens, bez równoległego wymogu, że projekt naukowy badań jest ważny, a pytanie, które prosi, jest warte zachodu. Jego sceptyczne komentarze na temat furorycznego programu terapeutycznego współczesnej medycyny odwołują się do aforyzmów Montaigne a, z których dwa wydają się szczególnie trafne: Nic nie jest tak mocno wierzone jak to, co człowiek wie najmniej i Wstrzymywanie się od robienia jest często równie hojne jak robienie, ale tak nie jest. pozorny.
Komentarze obejmują wiele tematów, od uprzedzeń obserwatora do próbkowania i reprezentatywności, od eugeniki do eutanazji, od przeciążenia informacji do losowego przypisania. Mogę tylko wspomnieć o intelektualnych bogactwach w tej szczupłej książce, wyszukując kilka na krótką dyskusję.
Autor przypomina nam, jak chciwi pacjenci i ich rodziny mogą być przekonani przez charyzmatyczną postać, że ma panaceum, przedstawiając krótką historię wybitnej królewskiej komisji Ludwika XVI, która uznała za konieczne powołanie w 1784 r. W celu zbadania roszczeń Franza. Anton Mesmer o cudownych mocach zwierzęcego magnetyzmu. Sensacyjne roszczenia medyczne nadal roiły uniwersytety i rządy ponad dwa wieki później. Wielu przypomni sobie o wrzasku na temat leczących raka właściwości laetrile i sposobu, w jaki zniszczył wcześniej nieskazitelną karierę akademicką badacza. Osobiste przekonania kluczowych członków Kongresu i nacisk na innych ze strony ich wyborców sprawiły, że Narodowe Instytuty Zdrowia stworzyły gabinet medycyny alternatywnej.
Problem jest na całym świecie, mogę zauważyć. Włoski lekarz, Luigi Di Bella, opracował koktajl nowotworowy , który nalegał, wyleczył tysiące . Jego zwolennicy zażądali, aby rządowy program ubezpieczeń zdrowotnych refundował pacjentów za leczenie (za opłatą do 6500 USD miesięcznie). . Ministerstwo zdrowia było tak oblegane przez protesty z powodu odmowy zapłaty, że musiało odpowiedzieć organizując wieloośrodkowe próby, mimo że żaden renomowany onkolog nie popierał produktu
[przypisy: agaricus, bisoprolol, buprenorfina ]
[więcej w: pszeniczny brzuch, punkty rubinowe, rak kolczystokomórkowy ]